Shrnutí ročních změn v podzemí

Zhruba po roce rekonstrukcí a desítkách prohlídek, které jste si mohli uskutečnit pomocí našeho kontaktního formuláře, Vám přinášíme souhrn největších změn našeho projektu.

Nejdříve bychom jménem všech členů našeho spolku chtěli poděkovat za podporu všem, kteří svým dobrovolným příspěvkem při prohlídce pomohli k těmto rekonstrukcím.

Renovace kuchyňky

V místnosti původního manažmentu (podle původního nápisu na dveřích MENEGAMENT ) krytu ve 3. patře, hned vedle štábu, jsme několik let měli ze soukromých důvodů provizorní kuchyňku.

Po letech přišla řada i tuto místnost a to od stropu až po podlahu. Strop i zdi jsou nově místo žlutavé barvy bíle a došlo i na změnu barvy podlahy z původní červené na šedou. Zredukovali jsme počet skříněk, namontovali nové zásuvky a nový bojler na vodu.

Hodiny

Do krytu jsme nainstalovali centrální generátor minutového impulsu pro podružné hodiny, a do různých míst jsme poté tyto hodiny nainstalovali, takže už i pod povrchem víme, kolik je hodin.

Telefony

Po nainstalování hodin jsme po celém krytu natáhli kabeláž z taktéž nové telefonní ústředny do většiny místností a připojili telefony.

Jeden speciální odolný telefon jsme umístili i na povrch ke dveřím u mírového vstupu. Po zvednutí sluchátka telefon automaticky vytočí telefon ve 4 patře, abychom jej slyšeli. Pokud budeme mít domluvenou prohlídku, tak už nebudete muset zvonit a čekat, ale můžete nám rovnou zavolat, že už jste na povrchu.

Zprovoznění DA

Diesel agregát (DA) jsme rozebrali a vyčistili. Upravili jsme palivové vedení a přidali předehřev paliva pro plynulejší start.

Kompletní předělání čekalo i chlazení DA, kde jsme odstranili původní výměnný chladící systém, který zbytečně plýtval tepelnou energií, za nový chladící systém, který časem využijeme pro další účely.

Expozice

Dokonce i v naší expozici se objevilo pár nových kousků.