Rekonstrukce 4. patra

Už přes rok jsme se připravovali na velkou rekonstrukci 4.patra, tedy společenské místnosti, a protože celé 4. patro je jedná velká místnost, bylo třeba rekonstrukci naplánovat v termínu, kdy je všichni členové a pár dobrovolníků, kterým moc děkujeme za pomoc, mají v práci volno několik dní za s sebou.

Rekonstrukce trvala celkem 5 dní a byla proto rozdělená do několika fází, které jsme se snažili postupně dokumentovat fotografiemi.

1. fáze – Přestěhování přebytečných věcí do ostatních pater

V první fázi jsme museli přemístit několik nejmenších věcí a rozložit je mezi několik pater, abychom měli při rekonstrukci co nejvíce prostoru. Bohužel ne pro všechny věci, jako jsou pohovky nebo velký stůl, se našlo místo v jiných patrech.

2. fáze – škrábání zdí a podlahy

Druhý a třetí den jsme začali škrábáním stropu a zdí, což byla relativně snadná práce, která ovšem byla stížená vzniklým prachem, kterého jsme se nemohli zbavit vzduchotechnikou, protože vzduchotechnika by prach rozfoukala po celém krytu.

Museli jsme tedy čekat, až se prach usadí a celé patro vytřít. Po uschnutí podlahy jsme zjistili, že voda, která se dostala pod vrstvu barvy na podlaze, která nešla oškrábat, vrstvu barvy povolila a podlaha se tedy musela oškrábat znovu.

3. fáze – Vymalování stěn a natření podlahy novou barvou

Čtvrtý den jsme začali malovat strop a stěny novou bílou barvou. Pro rychlejší uschnutí barvy jsme zapnuli filtroventilační zařízení, a proto jsme mohli po pár hodinách nahodit i druhou vrstvu.

Jakmile jsme začali malovat druhou vrstvu na stěny, začali jsme nanášet i první vrstvu šedé barvy na podlahu.

4. Úklid a čištění

Protože podlaha schne kvůli speciální barvě daleko déle, museli jsme čištění a úklid realizovat o 2 týdny později. Společně s úklidem jsme ještě nahodili vrstvu barvy na kus podlahy, kde byly poskládané věci, které se nevlezly do jiných pater.

Závěrem jsme sami zhodnotili, že se rekonstrukce povedla, a už se těšíme, až se za námi přijdete podívat a zhodnotíte dílo sami. Budeme se těšit na nové návštěvníky, ale samozřejmě i na Vás, kteří k nám chodíte pravidelně.